Maledivy Malajsie: potápěčský ráj na Perhentian islands

Led 23, 2019
Inspirace na cesty

Malajsie se nemůže chlubit tolika nádhernými ostrovy a plážemi jako třeba Indonésie nebo Thajsko, i tak zde ale můžete nalézt ráj na zemi. Vzrostlé palmy, nádherné pláže s jemným bílým pískem, křišťálově průzračné moře a bohatý podmořský život jsou rájem pro všechny milovníky pláží, potápění a dokonalé relaxace. A kde že takový ráj najdete? Vítejte na souostroví Perhentian, které se právem honosí přezdívkou malajské Maledivy.

Kdy je vhodné jet na Perhentian islands?

Perhentian je souostroví ležící na východním pobřeží Malajsie, kde je jiné počasí, než na pobřeží západním. Od listopadu do konce února je zde silné monzunové období a ostrovy jsou uzavřené. Vydat se sem můžete buď do konce října před začátkem monzunu nebo od konce února, kdy monzun končí. Pokud chcete mít jistotu hezkého počasí, doporučujeme návštěvu maximálně do půlky října a od půlky března.

Jak se na Perhentian islands dostat a kde se ubytovat?

Hlavním cílem návštěvníků jsou dva ostrůvky – větší Besar a menší Kecil. Na Besaru najdete spíše luxusnější ubytování a dražší resorty, na Kecilu je i dost levného ubytování pro baťůžkáře. Ubytování si můžete rezervovat předem přes Agodu, která má v Asii širší výběr ubytování. Především na Kecilu je ale možné najít množství jednoduchých bungalovů, které nejsou inzerované nikde na internetu. Nejvíce jich seženete v oblasti Long beach.

Na Perhentian se lze dostat třemi způsoby. Nejjednodušší je, pokud budete v jiné turistické destinaci, objednat si balíček od některé z místních cestovních kanceláří. V ceně je většinou doprava od výchozího do finálního hotelu a vy se nemusíte o nic starat. Chcete-li ušetřit, je možné jet na vlastní pěst autobusem do přístavu v Kuala Besut, odkud jezdí lodě na Perhentian. Autobusy jezdí z každého většího města a zajíždí až do přístavu. Vysadí-li vás autobus na nádraží, dojdete do přístavu za 20 minut pěšky nebo si můžete vzít taxi. Rozumná cena za taxi je maximálně 2 ringgity za kilometr. V přístavu si koupíte lístek na loď, která vás vysadí tam, kde si řeknete (u rezortu či na pláži). Autobusy v Malajsii jsou pohodlné a komfortní, nemusíte se obávat ani jízdy přes noc. Jako všude jinde v Asii počítejte s klimatizací na vysoký výkon a do autobusu se pořádně oblečte. Druhou možností je letět do Kuala Terengganu nebo Kota Bharu, odkud se taxíkem či minivanem dostanete opět do přístavu v Kuala Besut.

Galerie

[ngg src=“galleries“ ids=“31″ display=“pro_horizontal_filmstrip“]

Co na Perhentian islands dělat?

Perhentian islands jsou především typickou dovolenkovou destinací a vyhlášeným rájem potápěčů. Potápěčské kurzy jsou zde jedny z nejlevnějších a nejdostupnějších na světě. Zároveň se Perhentian mohou chlubit krásně čistou a průzračnou vodou, ve které najdete bohatý podmořský život. Výjimkou není ani setkání se želvami. Kromě potápění se můžete procházet po plážích, opalovat se, koupat nebo si prohlédnout ostrovy pěkně z výšky.

S čím počítat na Perhentian islands?

Aby si ostrovy zachovaly svojí nedotčenost, neprobíhá zde zatím masivní výstavba. Nenaleznete zde nikterak široké a rozvinuté služby, nejsou zde silnice, kvalitní internetové připojení, ve spoustě ubytování budete mít pouze studenou vodu a počítejte i s častými výpadky elektřiny. Vzhledem k absenci silnic je veškerá doprava na vzdálenější části ostrova nebo mezi ostrovy řešena formou vodního taxi. Nenaleznete zde ani bankomaty, proto si sebou vezměte dostatek hotovosti. Perhentian islands jsou obecně o něco dražší než jiná místa v Malajsii. Absence civilizačních vymožeností dělá z ostrovů to, čím jsou, proto si nenechte jejich krásu ujít dříve než se i sem ona civilizace dostane.

Které weby nám ulehčují naše cesty a jak si zlevňujeme cestování?

Užitečné weby

Pelikán.cz: vyhledávání levných letenek, lze si nastavit upozornění, aby vám už neunikla žádná letenka v akci

Agoda.com: široká nabídka ubytování v Asii, s výjimkou velkých měst obvykle výhodnější a obsáhlejší než Booking.com

Booking.com: ve velkých asijských městech nabídka ubytování srovnatelná s Agoda.com, výhodou oproti Agodě je možnost využití slevového kódu viz. níže

Airbnb: nabídka ubytování u místních hostitelů, lze využít slevový kód viz. níže

12goAsia: vyhledávání a možnost objednání všech druhů transportů napříč celou Asií

Tripadvisor: co nenajdete nikde jinde, najdete na Tripadvisoru. Vyhledávání ubytování, zajímavých míst a aktivit s reálnými fotografiemi a recenzemi cestovatelů a diskuzní fóra s užitečnými tipy.

Lonely Planet: zajímavé a inspirativní články z různých destinací a jedny z nejlepších papírových průvodců vůbec

Workaway.info: nabídka dobrovolnických programů po celé Asii

Slevy na cesty

Sleva 10 % na Booking.com: při rezervaci nad 700 Kč získáte slevu z ubytování 10 %. Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 725 Kč na Airbnb: při rezervaci ubytování nad 1 800 Kč získáte slevu 725 Kč na ubytování a 272 Kč na zážitek (lze uplatnit při minimální hodnotě zážitku 1 188 Kč). Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 50 % na cestovní pojištění AXA: bez cestovního pojištění se neobejde žádná cesta. Na tomto odkazu získáte slevu 50 % na cestovní pojištění od společnosti AXA. Slevu lze využívat opakovaně.

https://ceskavmalajsii.cz/

Původním povoláním designérka, nyní cestovatelka, zakladatelka webu Cestujeme do Asie a milovnice JV Asie. Asii miluji natolik, že jsem se v ní po roce cestování rozhodla usadit. Mým aktuálním domovem je země plná skvělého jídla, krásné přírody a úžasně milých lidí - Malajsie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.