Tropický ráj Maledivy na vlastní pěst, levně a bez cestovky | Cestujeme do Asie

Tropický ráj Maledivy na vlastní pěst, levně a bez cestovky

Lis 4, 2018
Inspirace na cesty

Když se řekne „Maledivy“, první věc, která většinu lidí napadne je, že tento tropický ráj je pouze pro hrstku vyvolených z vyšších vrstev a běžný občan si ho může užít jedině na fotkách. Ano, pokud listujete v katalozích cestovních kanceláří, nic jiného vás ani napadnout nemůže. Maledivy sice nepatří k zemím, do kterých lidé obvykle cestují na vlastní pěst, ale možné to je a dokonce za zlomek ceny, za kterou vám dovolenou nabídnou cestovní kanceláře. Nevěříte? Čtěte dál a dozvíte se praktické informace i zážitky od Dáši, která Maledivy navštívila sama na vlastní pěst.

Letenky

Jako první věc vás bude samozřejmě zajímat letenka. Tu doporučuji hledat společně s ubytováním, aby se vám nestalo, že koupíte letenku za super cenu, ale v jejím termínu najdete nejlevnější ubytování za 100 $ na noc a ještě k tomu na ostrově, na který vás bude stát doprava dalších 200 $. Na tohle opravdu pozor. Maledivy nepatří k destinaci, kam přiletíte a něco najdete na místě. Za prvé, rezervaci ubytování vyžadují při vstupu a za druhé kvůli dopravě na/mezi ostrovy.

Já měla v plánu se z Malediv přesunout na Srí Lanku a dál po Asii, takže jsem kupovala jen jednosměrnou letenku Praha – Maledivy – Srí Lanka za 12 000 Kč. Z Prahy jsem letěla s Qatar Airways s mezipřistáním v Doha, z Malediv na Srí Lanku s China Airlines. K vyhledávání letenek používám nejčastěji vyhledávač Kiwi. Na tento vyhledávač jsou sice smíšené názory, ale já osobně mám jen dobré zkušenosti. Dobře se v něm orientuji a koupila jsem přes něj už několik výhodných letenek, včetně těch na Maledivy a na Srí Lanku. Než ale přes Kiwi letenky koupím, hledám na internetu a snažím se najít nejlepší variantu. Chce to prostě hledat, hledat a hledat. Podrobnější návod, jak vyhledávat levné letenky najdete v článku Jak najít levnou letenku do Asie a na co si dát pozor při nákupu.

Ubytování

V celé Asii, včetně Malediv, se cestovní ruch rozvíjí a ubytovacích zařízení všech cenových kategorii přibývá. V dnešní době na Maledivách nenajdete jen luxusní resorty za statisíce, ale i velké množství guesthousů a hotelů za přijatelné ceny. Co se hledání ubytování týče, ráda využívám booking.com. Používám aplikaci už dlouho a taky se mi s ní pohodlně pracuje. Záleží ale na každém, co mu bude vyhovovat a stejně jako s letenkami, chce to hledat, hledat a hledat. Při hledání ubytování na Maledivách si dávejte pozor, na jakém ostrově se ubytování nachází a jaký způsob dopravy je možný. Na některé hodně vzdálené ostrovy je doprava možná jen hydroplánem a ne za málo peněz. Nejlepší je si nejdříve vybrat ostrov a pak na něm hledat ubytování.

Jelikož já jsem cestovala sama, nechtěla jsem opuštěný ostrov stvořený pro líbánky, ale trochu něco rušnějšího a ne moc daleko od letiště. To i kvůli nákladům za ubytování a dopravu. Po brouzdání internetem jsem se rozhodla pro ostrov Maafushi. Ostrov je vzdálený cca 25 km od letiště a je jedním z nejvíce obydlených ostrovů. Najdete zde mnoho hotelů, restaurací, obchodů, školu a dokonce vězení. Ale nebojte, je na jednom konci ostrova a pokud se k němu nejdete přímo podívat, vůbec o něm nevíte. Ubytování jsem nakonec vybrala v guesthousu Ethereal Inn Maafushi za 5 500 Kč se snídaní na 6 nocí! Na Maledivách? Pecka! Já osobně žádný luxus nepotřebuji, jelikož na pokoj se chodím jen vyspat. Hlavní pro mě je, aby bylo čisto, pohodlná postel a sprcha. Ubytování předčilo má očekávání a za tu cenu jsem byla maximálně spokojená, včetně personálu. Velice přátelští mladí kluci, kteří se vším poradili, zorganizovali výlety a popovídali během toho, co jsem si vychutnávala výbornou kávu, kterou na recepci nabízejí po celý den zdarma.

Víza

Na Maledivy nejsou víza potřeba. Po příletu vyplníte vstupní formulář a dostanete razítko do pasu s pobytem na jeden měsíc. Pas musí mít platnost minimálně dalších 6 měsíců od data vstupu do země.

Peníze

Na Maledivách se platí maledivskou rupií (MVR). Kurz se pohybuje kolem 1,4 Kč za 1 MVR. Můžete platit i dolary a téměř všude berou i platební karty. Bankomaty na Maledivách naleznete, ale v malém množství a nikdy nemáte jistotu, že daný bankomat bude fungovat, takže je určitě lepší mít s sebou alespoň nějakou hotovost.

Hygiena a očkování

Na Maledivách je hygiena na dobré úrovni, je ale dobré dodržovat základní hygienické návyky a dávat si pozor kde a co jíte. To ale platí víceméně všude na světě, nejen na Maledivách a v Asii. Očkování je na zvážení každého z nás. Někdo je zastáncem, někdo odpůrcem. Říká se, že základní cestovatelské očkování (žloutenky A,B a břišní tyfus), by mělo být výbavou každého cestovatele. Je ale jen a jen na vás, jak se rozhodnete a naložíte s vlastním zdravím.

Bezpečnost a náboženství

Maledivy jsou bezpečnou zemí a není se zde čeho obávat. Jako všude na světě ale platí – dávejte si pozor na své osobní věci jako doklady a peníze, nepoctivé lidi najdete všude na světě. Převážná většina místních je ale milá, přátelská a pohostinná. Nezapomínejte na fakt, že Maledivy jsou muslimská země a snažte se být tolerantní k jejich kultuře a zvykům. Na ostrovech není povoleno koupání v bikinách na veřejných plážích. Pro turisty jsou určené bikiny pláže, kde je koupání v nich povoleno.

Galerie

[ngg src=“galleries“ ids=“14″ display=“pro_horizontal_filmstrip“]

Doprava

Na ostrovy je možno dostat se dvěma způsoby. Vlastně třemi, ale tím třetím je už výše zmíněný hydroplán, který je hodně drahý. My se zaměříme na dva nejdostupnější způsoby přepravy. První je využít public boat (místní lodní doprava), která je nejlevnější a zároveň nejpomalejší variantou. Další možnost je speedboat (rychlo člun), který je rychlejší a o něco dražší. Jelikož jsem chtěla Maledivy za co nejmenší náklady, měla jsem samozřejmě v plánu levnější variantu. Na ostrov Maafushi je cena cca 2 $ (45 Kč) místní lodí a 25 $ (560 Kč) speedboat za jednu cestu. Jelikož jsem ale přiletěla v 9 hodin ráno, byla unavená po dlouhém letu a public boat jela až v 15:00, rozhodla jsem se nakonec pro speed boat. A to i při odjezdu, neboť jsem pro změnu letěla pozdě večer. Takže náklady za dopravu 50 $ (1 120 Kč). Veškeré transfery, jejich časy a ceny naleznete na stránkách Atoll Transfer.

Jídlo

Co se jídla týče, tak za mě v místních restauracích celkem zklamání. Jídlo nic moc a na osobu i s pitím 9 – 15 $ (200 – 340 Kč). Ano, je jasné, že na Maledivách bude vše dražší a nemám problém si za jídlo občas i připlatit, ale kvalita by měla odpovídat ceně. Jednou jsem jídlo i vracela. Naopak při výletech, na lokálním ostrově a při pozvání na jídlo k místním, bylo jídlo perfektní. Co jsem asi třetí den pobytu zjistila a doporučuji – hotely u pláže mají každý večer bufet ve stylu all you can eat za cca 10 $ (225 Kč) na osobu. Tam mi chutnalo a stravování v tomhle stylu mám ráda. Člověk si vybere, co se očím líbí a co hrdlo ráčí. Na ostrově bylo i pár místních vývařoven, kde seženete jídlo za cca 6 $ (135 Kč).

Zábava

Na Maledivách na párty v beach barech do ranních hodin zapomeňte. V zemi panuje přísná prohibice a podniky, které jedou do ranních hodin zde nenajdete. Alkohol není nikde k sehnání a jeho dovoz do země je přísně zakázán. Ale zas tak zlí nejsou ☺ Pokud s alkoholem přiletíte, jednoduše ho odevzdáte na letišti a oni vám ho do odletu schovají. Pro ty, kteří bez alkoholu nebudou moci vydržet, fungují párkrát do týdne párty lodě, které kotví asi 500 metrů od břehu. Na nich se opít můžete co hrdlo ráčí, ale drink vás vyjde na 10 – 14 $ (225 – 315 Kč), cigarety Marllboro 4 -5 $ (90 – 112 Kč).

Výlety

Na Maledivách máte na výběr z nepřeberného množství výletů. Já jsem chtěla od všeho něco a rozhodla se celkem pro tři výlety. První byl shark trip za 50 $ (1 125 Kč). Zhruba šestihodinový výlet kolem okolních ostrovů zaměřený na šnorchlování se žraloky. V ceně voda, oběd, ovoce, půjčení šnorchlovacího setu.

Jako další výlet jsem si vybrala výlet na lokální ostrov, kde žijí pouze místní obyvatelé za 60 $ (1 350 Kč). Během výletu bylo i několik dalších aktivit, například šnorchlování u vraku potopené lodi. Opět v ceně oběd na pláži a menší občerstvení během celého výletu.

A jako poslední jsem si nemohla nechat ujít celodenní pobyt na ostrově Vadoo v luxusním resortu, kde zaplatíte 100 $ (2 250 Kč) a můžete se cítit jako pravý milionář. Ráno vás do resortu dopraví lodí a večer po západu slunce zase zpět. Po celém komplexu se můžete volně pohybovat (kromě bungalovů na moři), relaxovat u bazénu, užít si all inclusive nabídku alkoholických nápojů a v ceně je i oběd na pláži. Na výběr máte z několika ostrovů s luxusními resorty a je jen na vás, pro který se rozhodnete.
Já jsem si z Malediv odvezla krásné vzpomínky, v diáři odškrtla další splněný sen a určitě se někdy ráda vrátím. Co se rozpočtu týče, tak mně Maledivy vyšly na cca 27 000 Kč komplet včetně letenky. Určitě by to šlo ještě levněji, ale já ráda jím ☺

Které weby nám ulehčují naše cesty a jak si zlevňujeme cestování?

Užitečné weby

Pelikán.cz: vyhledávání levných letenek, lze si nastavit upozornění, aby vám už neunikla žádná letenka v akci

Agoda.com: široká nabídka ubytování v Asii, s výjimkou velkých měst obvykle výhodnější a obsáhlejší než Booking.com

Booking.com: ve velkých asijských městech nabídka ubytování srovnatelná s Agoda.com, výhodou oproti Agodě je možnost využití slevového kódu viz. níže

Airbnb: nabídka ubytování u místních hostitelů, lze využít slevový kód viz. níže

12goAsia: vyhledávání a možnost objednání všech druhů transportů napříč celou Asií

Tripadvisor: co nenajdete nikde jinde, najdete na Tripadvisoru. Vyhledávání ubytování, zajímavých míst a aktivit s reálnými fotografiemi a recenzemi cestovatelů a diskuzní fóra s užitečnými tipy.

Lonely Planet: zajímavé a inspirativní články z různých destinací a jedny z nejlepších papírových průvodců vůbec

Workaway.info: nabídka dobrovolnických programů po celé Asii

Slevy na cesty

Sleva 10 % na Booking.com: při rezervaci nad 700 Kč získáte slevu z ubytování 10 %. Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 725 Kč na Airbnb: při rezervaci ubytování nad 1 800 Kč získáte slevu 725 Kč na ubytování a 272 Kč na zážitek (lze uplatnit při minimální hodnotě zážitku 1 188 Kč). Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 50 % na cestovní pojištění AXA: bez cestovního pojištění se neobejde žádná cesta. Na tomto odkazu získáte slevu 50 % na cestovní pojištění od společnosti AXA. Slevu lze využívat opakovaně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

indian delight sex ruperttube.com youx porn shraddha kapoor ki sexy video hindiyouporn.com bollywood actress boob size kamasutra kathaikal pakistaniporn.tv telugu actress fucking videos mallu gilma pornkar.net movie counter bollywood nude dancing xxxindianporn2.com fucking class anasuya nude bananocams.com xnxx babilona desi baba hindi desixxxtube2.com 7 star hd movies bangladeshi porn videos renklipornoo.net kama katai www nxx video com pornftw.org beautifulgirl/xvideo bigxnxx pornobase.net spark bang indina six video pornobk.com mms sex 3gp antey sex apacams.com real sex india sex videos family pornnporn.com indian wife sex story seksividios porno-ultimum.com ixxx indian sexy gand zbestporn.com reshma salman xvideo